Хвилинка Історії !
Поза межами міста мало кому відомо незвичну історію комплексу на території якого відпочивають діти в таборі «Соколята»

Будівля навчального закладу, яка за своїми розмірами у масштабах України нині поступається лише головному корпусу Київського політехнічного інституту.

У другій половині XIX століття отці-єзуїти обирали місце для зведення навчального закладу (конвікту), і саме місто Хирів припало їм до душі.

Будівництво розпочалося 1883 року і тривало з добудовами два з половиною десятиліття.

Найбільш вражаючим є головний триповерховий будинок навчального закладу із каплицею — сумарна довжина його фасаду становить 220 метрів, що на 110 метрів більше — аніж довжина фасадів Букінгемського палацу у Лондоні! Загальна вартість будівництва, у тому числі, прилеглих до головної будівлі споруд, сягнула майже 800 тисяч золотих ринських.

Конвікт міг забезпечити себе усім необхідним. До будівлі був підведений водопровід, діяло центральне опалення, будинок був електрифікований. Тут навіть діяла своя пожежна частина.

База для навчання у закладі була вражаюча, — власна велика бібліотека, хімічна лабораторія, кабінет фізики, астрономічна обсерваторія, природничий музей, кабінети з обробки дерева, металу, скла, кабінет малювання, спортивні майданчики, тенісні корти, ставки, де учні змагалися з веслування, діяв оркестр та навіть власний театр. Тож із закладом пов'язана велика кількість імен видатних науковців, — у галузях радіотехніки, хірургії, бактеріології. Викладали предмети отці-єзуїти та запрошені світські вчителі.

Своє існування Хирівський заклад отців Єзуїтів припинив восени 1939 року за часів другої світової війни.

З 1939 -2003 роки в будівлі закладу перебували військові.

Каплицю передали віруючим з 1996 року.

А вже в 2013 році будо відновлено роботу у галузі відпочинково-розважального комплексу.