Хвилинка Історії !
Поза межами міста мало кому відомо незвичну історію комплексу на території якого відпочивають діти в таборі «Соколята»
⠀
Будівля навчального закладу, яка за своїми розмірами у масштабах України нині поступається лише головному корпусу Київського політехнічного інституту.
⠀
У другій половині XIX століття отці-єзуїти обирали місце для зведення навчального закладу (конвікту), і саме місто Хирів припало їм до душі.
⠀
Будівництво розпочалося 1883 року і тривало з добудовами два з половиною десятиліття.
⠀
Найбільш вражаючим є головний триповерховий будинок навчального закладу із каплицею — сумарна довжина його фасаду становить 220 метрів, що на 110 метрів більше — аніж довжина фасадів Букінгемського палацу у Лондоні! Загальна вартість будівництва, у тому числі, прилеглих до головної будівлі споруд, сягнула майже 800 тисяч золотих ринських.
⠀
Конвікт міг забезпечити себе усім необхідним. До будівлі був підведений водопровід, діяло центральне опалення, будинок був електрифікований. Тут навіть діяла своя пожежна частина.
⠀
База для навчання у закладі була вражаюча, — власна велика бібліотека, хімічна лабораторія, кабінет фізики, астрономічна обсерваторія, природничий музей, кабінети з обробки дерева, металу, скла, кабінет малювання, спортивні майданчики, тенісні корти, ставки, де учні змагалися з веслування, діяв оркестр та навіть власний театр. Тож із закладом пов'язана велика кількість імен видатних науковців, — у галузях радіотехніки, хірургії, бактеріології. Викладали предмети отці-єзуїти та запрошені світські вчителі.
⠀
Своє існування Хирівський заклад отців Єзуїтів припинив восени 1939 року за часів другої світової війни.
⠀
З 1939 -2003 роки в будівлі закладу перебували військові.
⠀
Каплицю передали віруючим з 1996 року.
⠀
А вже в 2013 році будо відновлено роботу у галузі відпочинково-розважального комплексу.